Silverex четка за заби

Silverex четка за заби

Дали знаете дека Вашата четка за заби е идеална подлога за развој на милиони бактерии кои можат да произведат кариес, крвавење на непцата, непријатен здив и настинки?

Silverex иновативните четки за заби со нано сребро посебно се дизајнирани за детално чистење и полирање на забите без да ги надразнат непцата. Паметно дизајнираната четка за заби употребува единствен двоен систем на влакна кои продираат до тешко достапните места, со што го заменува забниот конец.

Исто така, ги чисти остатоците од храна, кои произведуваат забен камен и гингивитис, притоа ја полира целата забна површина, правејќи ги забите блескаво бели без опасност од повреда на непцата.

Двојниот систем на влакната, чисти и ги отстранува наслагите на забната површина. За разлика од обичните четкици, единствениот двоен систем на влакна имаат зголемена способност да допрат до сите места од забите, а посебно и најтесните површини помеѓу забите. Кратките влакна прилагодени се за отстранување флеки, наслаги, каменец, остатоци од храна, чистење и полирање на целата површина на забите, правејќи ги забите блескаво бели.

Нежните и меки влакна нежно и темелно ги чистат краевите на непцата, без опасност од повреда и оштетување. Препорака е и за лица со осетливо забно месо и парадентоза како и за пациенти кои користат ортодонски апаратиСтоматолозите препорачуваат:

  • Миење и перење на забите најмалку два пати на ден
  • Минимум две минути перење на забите
  • Редовна посета на стоматолог
  • За целосна ефикасност препорачано е четката да ја менувате на секои три месеци

Што ги прави Silverex четките за заби различни од другите?

Во случаевите на бактериска инфекција, грип и други инфекции нема потреба од менување на нова четкица за заби. Причина за тоа е што во влакната на четката има нано сребро. Исто така го неутрализира мирисот на четката.

Напиши мислење

Забелешка: HTML таг не е дозволен!
    Лошо           Добро

Captcha

НАСКОРО

Бесплатна испорака

Бесплатна испорака за сметка над 500 ден.

  • Бренд: Silverex
  • Код на производот LRFS65XA
  • Достапност: На залиха
  • 210 денари

Достпани опции