Silverex детскa четкa за заби

Silverex детскa четкa за заби

Silverex детските четки за заби имаат меки влакна кои темелно и нежно ги чистат забите и при тоа не го оштетувајќи го забното месо. 


  • Со посебно обликуваната мала глава и меки влакна наменски се прилагодени за деца од училишна возраст.
  • Периодот на децата од училишна возраст е мошне важен за хигиената на забите бидејќи тогаш се развива вилицата и трајни заби, и многу деца носат и ортодонски помагала. Четките со сребро имплементирано во влакната ги елиминира бактериите оставајќи ја четката континуирано чиста после секоја употреба. Иновативниот двоен систем на влакна со дебелина од 0,01мм го емитира забниот конец, намалувајќи ја можноста за појава на кариес кај детските заби.
    Не заборавајте да ја замените вашата четка после три месеци употреба. Исто така, носете го вашето дете на преглед на стоматолог минимум два пати годишно, по потреба и повеќе пати.

Пробајте ја Silverex детската четка за заби и направете го четкањето на забите забавно и пријатно за вашето дете. 

Напиши мислење

Забелешка: HTML таг не е дозволен!
    Лошо           Добро

Captcha

НАСКОРО

Бесплатна испорака

Бесплатна испорака за сметка над 500 ден.

  • Бренд: Silverex
  • Код на производот QKVAZH3T
  • Достапност: На залиха
  • 210 денари

Достпани опции