Silverex сапун

Silverex сапун

СОВРШЕН СПОЈ НА МИРИС И ПЕНА!
Убава и чиста кожа со помош на комбинација од природни состојки и чисто сребро!


Silverex анти-бактерискиот сапун е единствен во светот. Своето исклучително делување го темели на природните микро-честички. Среброто е природен антибиотик, веројатно најстар и единствен кој не предизвикува штетни нуспојави.

Кожата во допир со Silverex сапунот реагира пријателски и со доверба.  Револуционерната технологија во имплементирање на сребрени честички со 99,99% чистота во базата на сапунот овозможува постигнување на исклучителни здравствени и естетски придобивки. Освен што на кожата и дава нежност, сапунот ја чисти од сите видови бактерии и нечистотии, истовремено и дава долготрајна еластичност.

Природна нега и заштита - најдобар избор за здравје и хигиена на целото семејство. Тоа што жените посебно го ценат е тоа да лицето е позатегнато, кожата е помека и понежна, а воедно и полесно ги поднесува негативните атмосферски влијанија, како сувиот воздух и топлото време. Со самото тоа се подобрува и тонусот на кожата и ја враќа природната здрава боја.

Сапунот подеднакво е наменет и за машкиот дел од популацијата, во секое време, а посебно после бричење со што ќе се отстрани секоја можност на негативни појави како што се: чешање, пецкање, црвенило и т.н.

Сапунот е идеален за миење на осетлива бебешка кожа, на пример подрачјата надразнети од носењето на пелени.НАЧИН НА УПОТРЕБА

Сапунот најдобро е да се користи на начин добро да се трие на саканото подрачје, причекајте 1 минута среброто да се впие во кожата и после тоа местото исплакнете го со млака вода. За уште поголемо задоволство овозможете и масажа на телото со долготраен сапунење со богатата пена.

 

ПОСЕБНО ДЕЈСТВО

Среброто во сите Silverex производи, не е штетно за телото, нема посебен мирис и не делува иритирачки на било кој дел од кожата па дури и на онаа што е најчувствителна. И Silverex сапунот ги има сите овие особини. Не делува негативно на чистотата или составот на водата која ја користите, а подеднакво е поделотворен без обзир на квалитетот на водата. Квантитативната трајност на сапунот зависи од динамиката на користење, но неговата исклучително квантитативна сила се покажува од ден на ден преку мека и нежна кожа, а само со едно миење осигурува целодневна телесна свежина.


СОСТОЈКИ

Начинот на производство и високо квалитетниот состав се тие што Silvеrex сапунот го прават толку неодолив и му даваат предност пред другите слични производи. Кокосовото и маслиновото масло, и благотворната зелена глина (со потекло од Франција) ја правата основата на сапунот во која се додадени голем број билни екстракти, алги, камилица, витамин Е и секако сребро со чистота од 99,99%. 


НАПОМЕНА

Не го изложувајте сапунот на светлина бидејќи може да ја промени бојата. 

Не го чувајте и не користете метални кутии, за да не го изгуби квалитетот.

Ако сапунот дојде во допир со очите, може да предизвика пецкање и црвенило.

Престанете да го употребувате доколку приметете било какви негативни ефекти.

Не смеат да го користат лица кој што се алергични на сребро.SILVEREX САПУНОТ Е ЅВЕЗДА КОЈА МОРАТЕ ДА ЈА ЗАПОЗНАЕТЕ - ЛИЧНО

Напиши мислење

Забелешка: HTML таг не е дозволен!
    Лошо           Добро

Captcha

   

Бесплатна испорака

Бесплатна испорака за сметка над 500 ден.

  • Бренд: Silverex
  • Код на производот BB6QAY7G
  • Достапност: На залиха
  • 440 денари