Silverex спреј

Silverex спреј

Среброто ја чисти и ја штити кожата
Единствен - Silverex спреј делува како антисептик и како антибиотик

Silverex спрејот ја користи модерната технологија на сребрена мрежаста пена која генерира јони од сребро, нудејќи заштита од зарази, понежна и хидратизирана кожа, па со тоа и голем поттик на имунитетот. Тука, сребрените јони се природни антибиотици во борбата против разни несакани микро-организми кој често ја загадуваат површината на кожата.

Научниците, на полето на модерната технологија успеале да постигнат тоа што никој друг не успеал - создаде производи, кај кој основа е 99,99% чисто јонско сребро. Со Silverex спрејот, како нивен првенец ја отвораме сребрената галерија на Silverex производите. Silverex спрејот својата ефикасност ја должи на чистото сребро од кое е создаден. Динамиката на трошење на сребрената мрежаста пена во спрејот е видлива со голо око, бидејќи и физички се намалува (троши).


Silverex спрејот е единствен од повеќе причини. Ќе ги наведеме најважните:

  1. Водата збогатена со јони од сребро, многу полесно продира во проите на кожата ча чисти и ја заштитува од негативните надворешни влијанија
  2. Јонизирана вода моментално ја смирува кожата и со тоа делува на намалување на алергиските реакции
  3. Спрејот долго трае и е едноставен за употреба.
  4. Silverex спрејот ги исполнува условите за штедливост и за можност за долгорочно користење.

Каков и да било проблем да имате, слободно третирајте (прскајте) повеќе пати во денот, така да секој ден да се троши по едно полнење спрејот ќе ве служи најмалку 2 години

Silverex спрејот доаѓа во пакување од 50ml. Може да се чува во вашата ташна како неизоставен додаток во секојдневната нега или може да го користите при разни активности за освежување и дезинфицирање на својата кожа.


Сигурен - спрејот делува како антибиотик - спречува инфекции и уништува вируси, бактерии, габички и т.н. Делувањето на Silverex спрејот не донесува нуспојави и во потполност не е штетен. Добитник е на најдобри сертификати и награди, а големиот број тестирања, контроли и проверки, ја докажале неговата ефикасност.

Ефикасен - водата со сребрените јони лесно продира во порите од кожата, ја чисти, ја негува  и ја хидратизира, па со тоа спречува развој на разни болести. Резултатите од спрејот се сензационални - ги третира акните, бубулици, егземи, кожни болести, црвенила, афти на непцата, крвавење на непцата, изгореници, површински рани, сите видови габички, генитални подрачја и т.н.

Делувањето со спрејот не донесува негативни ефекти во ниеден сегмент од човечкото тело и човечкото живеење. Silverex спрејот само помага, тој во никој случај не може да наштети. Тој податок Ви дава можност за негово ограничено користење. Сребрената пена од која се состојат сите Silverex производи, од телото се исфрлаат за два до три дена, благодарејќи на тоа што во него нема опасен талог, односно таканаречени сребрени соли.

Silverex спрејот е ефикасен и без нуспојави кај следните проблеми: акни и мозолчиња, сува и груба кожа, лош здив, кожни алергии, габички на ноктите од нозете, потење и непријатен мирис на пот, заштита на забното месо, херпес, чешање после депилација, црвенило на кожата после бричење, убод од инсекти, оштетена коса и првут, егзема, проблеми со атлетско стапало, тврда кожа на стапалата, надразнетост на кожата после употреба на шминка и многу други симптоми.


SILVEREX  НАГРАДИ

1.  2004 година - Во име од Министерството за индустрија доделена награда од Корејскиот конгрес за патенти

2.  2005 година - На Денот на Корејските изуми доделена награда во име од уредот за патенти

3.  2006 година - Избран како најдобар во мало и средно претприемништво заради проект на технолошки напредок и развој.

4.  2008 година - На Денот на Корејскиот изум доделена е награда во име од Министерството на науки и економија

5.  Корејското биро за патенти и производи го прогласува за првокласен и неопходен изум.

Начин на употреба

Наполнете го обична, чиста, питка вода и само после 30 минути спремен е за употреба, односно распрскување по должина на целото тело. Кога ќе го наполните, водата после 30 минути постепено ќе биде збогатена со јони од сребро. После тој период, спрејот станува извор на јонизирана сребрена вода концентрирана со јони од сребро.

Во секој момент може да се дополнува со вода, и повторно треба да се чека 30 минути. За секое негово полнење можете да користете чиста питка вода од славината. Може да користите и флаширана негазирана вода, или вода од апарати, но не е потребно спрејот да го полните со дестилирана вода бидејќи јонското сребро во спрејот не настанува со процес на електролиза, како што е тоа случај кај колоидното сребро.


Напиши мислење

Забелешка: HTML таг не е дозволен!
    Лошо           Добро

Captcha

          

Бесплатна испорака

Бесплатна испорака за сметка над 500 ден.

  • Бренд: Silverex
  • Код на производот K76CFQJK
  • Достапност: На залиха
  • 3,160 денари