Silverex туш

Silverex туш

Туширајте се здраво!
Туширање со природен антибиотик без хлор и бактерии!
Негувајте ја кожата и косата - туширајте се со вода со сребрени јони и зачувајте ја убавината и виталноста!

 

Од естетски и медицински аспект, благотворното антисептичко и антибиотичко влијание на овој туш е во спречување на разни болести на кожата, инфекции, акни, атопија, третирање бубулици и надразнета кожа и делување позитивно на перутењето.

Водата збогатена со сребрени јони кој се создават при туширањето, е вистински извор на стерилизација благодарение на среброто чија површина е зголемена за 6000 пати, така да на тој начин создаваат поголема контактна површина.

 1. Резултатите од тушот најповеќе се видливи кај:
 2. Лица кој имаат проблеми на кожата (псоријаза, себореа, дерматитис, црвенила на кожата и слично)
 3. Лица кој имаат осетлива кожа или кожа склона кон акни
 4. Лица кој имаат сува, кревка и безживотна коса или проблем со првут
 5. За негување на детска кожа
 6. Намалена користење на шампони и гелови за туширање

Водата со сребрени јони од тушот ги отстранува сите нечистотии и непријатни мириси, оставајќи го телото со долготрајна свежина. Туширањето овозможува ефектна масажа и цврстина на телото. Среброто и современата нано-технологија во овој производ еднакво и одлично се имплементирале, исто како и кај Silverex спрејот.


Единствена разлика е во големината на третираната површина која кај тушот е многу поголема. Silverex тушот за време на секое туширање континуирано исфрла сребрени честици, давајќи му на тој начин на кожата и косата нежност, хидратација и еластичност. Модерната технологија ја збогатува водата со сребрени јони така да тие навлегуваат во сите пори и спречуваат појава и развој на разни болести. Во секој момент на користење на тушот тој има улога на стерилизатор благодарение на двојниот сребрен филтер кој ги отстранува штетните микроби и органски соединениа. Silverex тушот со својата функционалност е единствен производ на пазарот, кој целосно ја штити кожата од инфекции и отстранува хлорот од водата. Штетноста на хлорот од порано е докажана, како резултат на повеќе истражувања.НАПОМЕНА: Silverex тушот не е наменет за проточни бојлери.

Silverex тушот ја користи силата на сребрените јони кој ефикасно ги уништува штетните микроби присутни во водата.  Со секојдневното туширање со водата збогатена со сребрените јони многу помага при одржување на чиста и мека кожа. 


Филтер за отстранување на хлорот. Рок на траење е помеѓу 8 месици и една година (во зависност од тоа колкава количина на хлор има во водата)


Освежувајте се со прекрасниот воден млаз нежен како свила, со стерилизаторски способности. Водата збогатена со сребрените јони може да се користи за сите видови хигиенски навики. 

 1. Чистење на лицето и телото
 2. Туширање и капење
 3. Нега на усната шуплина
 4. Нега на косата и коренот на косата

Со редовното користење на јонизирана вода ќе допринесете за одржување на своето здравје и лична хигиена, како и намалување концентрацијата на бактерии и габички кој создаваат непријатни мириси во туш кабините и канализациски одводи.Тушот е направен од висококвалитетен поли-карбонат кој е отпорен на удари така да ненадејно падне, нема да се искрши или излушти. Тушот едноставно и брзо може да се имплементира со малку напор, едноставно се одвртува стариот туш и на негово место се монтира новиот Silverex туш. Silverex тушот ги исполнува строгите барања од испитувањата така да е потполно безбеден за употреба кај луѓето, животни и растенија. Покрај освоените награди за патент и иновација Silverex тушот е добитник бројни светски сертификати за безбедност и ефикасност.


Напиши мислење

Забелешка: HTML таг не е дозволен!
    Лошо           Добро

Captcha

               

Бесплатна испорака

Бесплатна испорака за сметка над 500 ден.

 • Бренд: Silverex
 • Код на производот UYLSTPF9
 • Достапност: На залиха
 • 6,800 денари